Полезни Храни Психология Категоричност в Оценката на Другите

Категоричност в Оценката на Другите


Забелязвали ли сте някога колко сме категорични в преценките си за другите хора? — Винаги е такъв! или „Тя никога не разбира!“ – звучи ми познато? Но това не е съвсем справедливо.

Хората се променят, както и обстоятелствата. Така че, преди да правим категорични твърдения, нека помислим. Може би този път е различно. Вместо „той никога не слуша“, перифразирайте го като „днес той не ме послуша“. По този начин ще останете отворени за промяна и ще избегнете ненужната негативност във връзката си.

Разбира се, ако проблемът се е повтарял многократно, за промени като че ли не може да се говори. Светът не е черно-бял и всеки от нас заслужава възможността да бъде чут и разбран. Бъдете справедливи в оценките си.

Не съдете

В ежедневието си често се сблъскваме със ситуации, в които обсъждането или осъждането от другите изглежда неизбежно.

Важно е обаче да осъзнаем колко дълбоко това може да засегне както нас, така и хората около нас. Ето пример от реалния живот: представете си, че сте на работа и колегите ви обсъждат липсата на професионализъм на друг служител.

Може да се изкушите да се присъедините, но вместо това изберете да запазите мислите си за себе си. Това не само помага за поддържането на професионална атмосфера, но и укрепва репутацията ви на човек с високи морални принципи.

Неутралността и неучастието в подобни неща е знак за уважение към другите. Това ви позволява да останете фокусирани върху положителните аспекти на живота и работата.

Външният Вид Влияе ли на Първите Впечатления?

Отдръпнете се от ненужните неща

По-добре е да Мълчим

“Хомеостатичен” срещу “Хедонистичен” Глад

Програма за изчистване от тежки метали

Как Боровинките са Полезни за Здравето?

Сусам: Ползи за Жените и Мъжете

Бързо премахване на мазнините от корема и бедрата

Решаване на проблемите с ерекцията и простатата

Портрет по снимка от художник с международни награди

Ритуал- гърне с пари

Холивуд- магия и друидизъм

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Related Post

Причини за Прекомерното ПреяжданеПричини за Прекомерното Преяждане

 Прекомерното преяждане често е симптом на емоционални разстройства като: депресия, тревожност, стрес, скука, самота. В такива случаи храната действа като механизъм за справяне, помагайки да се справим с негативните емоции

Промяна на Навици: Как да Създадем Нови Невронни Връзки в Мозъка

Промяна на Навици: Как да Създадем Нови Невронни Връзки в МозъкаПромяна на Навици: Как да Създадем Нови Невронни Връзки в Мозъка

Промяна на Навици: Как да Създадем Нови Невронни Връзки в Мозъка Навиците играят важна роля в ежедневието ни, но понякога желаем да променим определени навици, които не ни служат добре.

Манипулация чрез въображаема малоценност: фин начин за контрол

Манипулация чрез Въображаема МалоценностМанипулация чрез Въображаема Малоценност

Манипулация чрез въображаема малоценност: фин начин за контрол Възприемането на малоценност е, когато човек си представя себе си в по-слаба или дефектна светлина, за да предизвика съжаление, съчувствие или чувство